8 pozitivních účinků kolagenu na naše tělo

pozitivních účinků kolagenu

Je kolagen opravdu tak pro tělo prospěšný, jak se o něm píše?

Kolagen si náš organismus produkuje zcela sám až zhruba do pětadvaceti let, kdy se jeho začíná výroba postupně snižovat. Je přitom nezbytně důležitý pro naše zdraví. Jaké účinky má kolagen, který můžete přijímat jako doplněk stravy? A vlastně, co je to kolagen?

Klouby vám poděkují

Kolagen je základní výživa pro naše klouby. Pokud zjišťujete, že vás trápí zranění i při běžném pohybu, je na čase si pravidelně dávat kolagen.

Pleť bude vypnutá

Kolagen dokáže pleti navrátit pevnost a pružnost. Zmírní se tvorba vrásek, dojde k rychlejšímu hojení drobných poranění.

Pevné nehty

Další z pozitivních účinků kolagenu si můžete na vlastní oči prohlédnout na svých nehtech. Budou pevné a krásné. Konec třepení, lámání a tenkým nehtům.

Šediny? Ani náhodou

Pokud vás trápí začínající šediny, vaše tělo se vám snaží oznámit, že má nedostatek výživy – kolagenu. Vlasovou cibulku pomocí této látky skvěle vyživíte, ona tak bude mít možnost běžně produkovat přirozené barvivo.

Pohybový aparát v pořádku

Kolagen se zasluhuje také o to, aby byl váš pohybový aparát v pořádku. Vyživuje kosti, chrupavky a klouby. Předejdete tak mnohým onemocněním, které tyto části těla postihují.

Kůže jako ze žurnálu

Také naše kůže potřebuje pravidelnou výživu. Kolagen jí navrací pevnost i odolnost – díky této látce je kůže odolná vůči mechanickému i virovému působení.

Významný antioxidant

Další přínos kolagenu tkví v jeho schopnosti inhibice volných radikálů. Přirozeně tak bojujete proti civilizačním chorobám.

Krevní oběh bude jako v peřince

Další z plusů kolagenu je posilování krevních cév. Cévy jsou s jeho pravidelným dodáváním do organismu pružnější a odolnější. Zlepšuje se také transport živin krví, což opět přispívá k celkovému zdraví člověka.

Kolagen si od určitého věku naše tělo neumí vyrábět samo a je nutno jej, podobně jako vitamíny, do těla dodávat.

Další články: