Kolagen je látka, kterou tělo potřebuje. Proč?

Kolagen je látka

Jak se projevuje pravidelný příjem kolagenu?

Podobně jako další základní prvky, také kolagen je pro naše tělo nezbytný. Je výživou pro naše nehty, klouby, chrupavky, kůži i vlasy. Tělo si jej umí vyrobit zhruba do 25 let našeho věku, poté je již třeba jej dodávat. Co všechno znamená pro tělo jeho pravidelný přísun?

Nedostatkem tělo trpí

Podobně jako v případě, že nebudete svému organismu dodávat potřebné vitamíny a stopové prvky, tak také nedostatek kolagenu poznáte. Pleť má sklony k tvorbě předčasných vrásek, vlasy jsou slabé, třepivé a suché, nehty se lámou a jsou příliš křehké a matné, kůže se při malých oděrkách velmi pomalu hojí. Nejhorší však je to, co není vidět. Náš pohybový aparát kolagen nezbytně potřebuje. Je výživou pro chrupavky, kosti i klouby. Když jej máte nedostatek, míváte pohybové potíže, nebo se snadno zraníte i při běžných denních aktivitách.

Pravidelný příjem znamená prevenci

Mnozí z nás si nepřejí stárnout předčasně. Proto se mnoho lidí rozhodlo, že bude využívat elixír mládí v podobě mořského kolagenu. Podle studie je již po dvou měsících možné naměřit nárůst hydratace kůže zhruba o třetinu. Kůže je tak vyživená, pružná, pevná a vypadá mladistvě. V případě oděrek se velmi dobře regeneruje.

Přečtěte si také:

Elasticita kůže

Dalším z faktů je, že v průběhu našeho života se elasticita kůže zmenšuje. Kolagenové peptidy přitom dokáží příznivě reagovat a působit pozitivně na naši kůži. Pozitivní vliv kolagenových peptidů na stav kožních buněk byl dokonce prokázán odbornou studií. Stejně tak je kůže hydratovaná a vyznačuje se vyšší pevností i elasticitou.

Kolagen je nezbytný pro správnou funkci pohybového aparátu, ale také pro zdravé vlasy, nehty, kůži nebo chrupavky a klouby v našem těle. Dalo by se říci, že jeho pravidelným doplňováním získáváte elixír mládí, se kterým si prodloužíte bezstarostnou funkci vašeho těla.