Kolagen prospívá naší pleti

Kolagen prospívá naší pleti

Čím je kolagen tak zajímavý pro naší pleť, tedy krásu pleti?

To, že kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která prospívá naší pleti a kterou je dobré doplňovat do těla hlavně po překlenutí pětadvacátého roku života už víme. Ale věděli jste, že stárnutí lze předcházet (respektive ho zpomalit) také jinak? Například se vyhněte stresu. Nedávné výzkumy ukazují, že ženy, které jsou dlouhodobě (čili ustavičně) ve stresu vypadají až o deset let starší, než ve skutečnosti jsou. A tento dojem nechce budit pravděpodobně žádná z nich.

Vyhnout se stresu a užívat kolagen – to nejsou jediné rady, které mohou předcházet stárnutí. Zmiňme si jich ještě více!

Odpoutejte se od svých závislostí

Je všeobecně známo, že závislosti obecně škodí zdraví. Ať už mluvíme o závislosti na alkoholu, na drogách nebo o závislosti na lécích či online hrách, všechny do jedné jsou zdraví škodlivé. Co se ale bohužel neví tak moc je, že závislosti podporují stárnutí.

Opět mluvíme o vědecky podloženém faktu. Nejvíc škodlivé je kouření, po kterém pokožka a pleť nejen stárne, ale také výrazně žloutne. Co se týče pití alkoholu, i tímto se zabývala nejedna studie. Kromě negativního vlivu na vzhled se také kvůli zlozvyku násobí riziko brzkého úmrtí.

Vyhněte se lenosti

Co dělá člověk nejraději ve svém volném čase? Lenoší! Mluvíme o jednom ze sedmi smrtelných hříchů, který sice někdy není na škodu, ovšem z dlouhodobého hlediska významnou měrou škodí. Nejen, že se zvyšuje riziko vzniku mnoha nepříjemných onemocnění, ale také se tím velmi přispívá ke stárnutí.

Možná si říkáte, že nemáte čas na to, abyste do svého denního harmonogramu zakomponovali více pohybu. Možná se vám nechce vycházet z domu. Stačí však zařadit pohyb jen v podobě krátkého workoutového cvičení, nemusíte nutně ubíhat maraton nebo si minimálně odpočinout. Co třeba začít do práce dojíždět na kole nebo místo výtahu využívat schody?