Zrychlete růst nehtů kolagenem

Zrychlete růst nehtů díky kolagenu

Kolagenové doplňky stravy nejsou na trhu ničím neznámým. Co umí?

Právě naopak – mluvíme o nedílné součásti denního harmonogramu těch, kteří již přesáhli hranici pětadvacátého roku života. Nikdo totiž nestojí o počítání přibývajících vrásek na čele. Všichni chtějí co nejvíce zpomalit běžné projevy stárnutí, k nimž se ostatně řadí i lámání nehtů a jejich náchylnost. Ztrátou kolagenu totiž trpí nejen naše pokožka, ale i nehty jako takové.

Zaměřme se však nyní na nehty. To, že kolagen udržuje elasticitu pokožky na vynikající úrovni čili že zamezuje vzniku vrásek už víme. Prospívá také nehtům, jejichž růst lze zrychlit ještě jinak.

O své nehty pravidelně pečujte

Dalo by se říct, že užívání kolagenu je součástí pravidelné péče o nehty. Jinými slovy užíváte doplňky stravy, které růst nehtů a jejich zdravý vzhled podporují. Kromě tohoto kroku však můžete učinit ještě řadu jiných věcí, jež taktéž podpoří nehty v jejich růstu.

Například si nehty pravidelně pilujte. Pořiďte si opravdu kvalitní pilník, s jehož pomocí budete nehty pravidelně pilovat pouze jedním směrem. K této činnosti přistupujte vždy v okamžiku, kdy jsou nehty roztřepené, prasklé nebo zlomené.

Nehty také denně vlhčete. Nejen mastičkami, jež mají hydratační účinky, ale také pamatujte na pravidelný pitný režim. Ten tělo hydratuje vnitřně, což ostatně ocení i vaše pokožka, která bude najednou ještě více vypjatější a svěží.

Nekousejte si je

Ani kolagen vám nebude co platný, pokud si budete neustále kousat nehty. I když se tohoto zlozvyku člověk zbavuje opravdu jenom stěží, jde to. Klidně se plácejte přes prsty nebo se práskejte gumičkou, pokud to bude, co k čemu.

Bohužel jen málokdo si uvědomuje, jak moc kousání nehtů škodí. Abyste neměli tendenci používat zuby místo nůžek, mějte nůžky prakticky neustále po ruce. Zatržený nehet si neukousněte, ale jenom si ho jemně ostřihněte nůžkami. Lakujte si nehty hořkým lakem, který vás přinutí se ke kousání už nikdy nevrátit. A vyhněte se nudě nebo stresu, což jsou dva okamžiky, kdy se ke kousání skloníte.

Kromě kolagenu užívejte i “béčko”

I když je kolagen tím nejlepším podporovatelem zdravého růstu nehtů, je zapotřebí zmínit, že jenom užívání kolagenu nestačí. Do svého jídelníčku byste měli přidat také potraviny bohaté na vitamin B7, případně doplňky stravy, jež doplní zmiňovanou látku.

Pokud se chcete držet přirozené formy užívání B7, do svého jídelníčku přidejte více kukuřice, také více ječmenu, samozřejmě vaječné žloutky, dále mléko, avokádo, také brokolici a v neposlední řadě sýr a ryby či vepřové maso.

Žádné chemikálie

Co nehtům velice škodí, jsou chemické prostředky, které používáte a se kterými možná denně přidejte do kontaktu. Proto se snažte omezit styl s domácími čističi nebo s pracími prostředky. Své ruce ideálně během dne chraňte krémem, který nevysušuje.